locks
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
FORUM
DOWNLOAD
Filmy
Galeria
Linki
Czat
Szukaj
Kontakt
Disclaimer
Reklama w serwisie
KURS LOCKPICKINGU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Tematy na forum
cms Wkładka i klucz jednorazowy ... jaka jest zasada działania ?
cms Czy warto kupić ?
cms Bear Lock do BMW X5 - blokada automatycznej skrzyni biegów.
cms Trwałe znakowanie szyb - trawienie numeru na szkle.
cms Kłódka Barcz
cms POLSKIEJ PRODUKCJI KŁÓDKA
cms Disc Locks Pick
cms Drzwi antywłamaniowe na kieszeń Polaka...
cms Kłódka lob pomoc
cms Zabieraki zamka szyfrowego
Kategorie artykułów
Awaryjne otwieranie samochodów
Fotoreportaże
Techniki otwierania awaryjnego
Testy
Warsztat
Zabezpieczenia
Lockpickerzy Online
Gości Online: 2
Brak Lockpickerów Online

Zarejestrowanch Lockpickerów: 5,022
Najnowszy Lockpicker: AdamWytrych
Artykuły: Zabezpieczenia
26 sekund
Jest - nowy nissan primera. Podchodzę do auta od strony kierowcy. Wentyl czeka przy klapie bagażnika. Wyjmuję z torby wytrych, wciskam go w zamek (raz, dwa...), przekręcam zrywkę, zamek roz..., wszystkie drzwi otwarte (trzy...). Siadam za kierownicą, otwieram Wentylowi bagażnik (cztery...). Wentyl podnosi klapę, odrywa zaślepkę na rzepy, pod którą jest lewarek. Tam te matoły w salonach seryjnie montują syrenę od alarmu. Wyrywa ją jednym ruchem (pięć...). W tym czasie ja odkręcam plastik z deski rozdzielczej wkrętakiem na baterie - cyk, cyk, cyk, cyk - cztery śrubki (sześć, siedem, osiem, dziewięć...). Wentyl siada od strony pasażera i podpina komputer do kostki, która jest pod plastikiem. Mamy swój czysty komputer pokładowy od nissana z małą przeróbką. Koszt - 400 złotych na Wolumenie (dziesięć, jedenaście, dwanaście, trzynaście...). Trzynastka jest pechowa, dlatego nie walimy samochodów, które mają trzynastkę na blachach (czternaście...). Wkładam kluczyk w stacyjkę. W nissanach często się zdarza, że dowolny kluczyk przekręci stacyjkę. Można też przekręcić ją łamakiem albo spiąć na krótko. Trzeba wtedy rozp... plastik pod stacyjką (piętnaście, szesnaście, siedemnaście, osiemnaście, dziewiętnaście...). Wentyl wymontowuje z deski komputer pokładowy. Teraz już immobiliser nie ma prawa zadziałać, bo nasz komputer, który podpiął Wentyl, nie jest zakodowany (dwadzieścia, dwadzieścia jeden, dwadzieścia dwa...). Odpalam, samochodzik pali jak złoto (dwadzieścia trzy...). Od strony pasażera podchodzi Kadilak i bierze fanty, które w aucie znalazł Wentyl. Kilka kompaktów, skórzaną torbę, okulary słoneczne. Wentyl zbiera narzędzia, wysiada i pakuje się do naszego samochodu, gdzie siedzą już Krótki i Kadilak (dwadzieścia cztery...). Obcinali, czy nie kręcą się po okolicy psy albo chamy. Teraz będą za nami jechać. Podstawowa zasada - w ciepłej furze powinna być tylko jedna osoba. W razie czego bierze cały przypał na siebie. Zapinam pasy, zdejmuję czapkę, jeszcze się przeżegnam i ruszam (dwadzieścia pięć, dwadzieścia sześć).
   Czytaj więcej...

Biometria - Charakterystyka danych człowieka
W wielu krajach zabezpieczenia biometryczne są czymś niemal powszechnym i w zasadzie nie zależą od poziomu rozwoju gospodarczego. Przykładowo, wykorzystanie biometrii w pustynnym kraju Półwyspu Arabskiego, Omanie, jest bardziej powszechne niż w Polsce (mimo dużego szumu medialnego dotyczącego wprowadzenia od sierpnia br. nowych paszportów z elementami biometrycznymi). W ostatnich kilku latach cyfryzacja różnych unikatowych cech człowieka stała się dużym biznesem. Biometria dostarcza bardzo bezpiecznych metod uwierzytelniania (pod warunkiem odpowiedniej ochrony danych biometrycznych)

   Czytaj więcej...

Identyfikacja przedmiotów i osób z wykorzystaniem emisji fal elektromagnetycznych o częstotliwościach radiowych (RFID)
         Wraz ze wzrostem ilości urządzeń identyfikujących, działających na zasadzie emisji i odbioru fal radiowych (RFID), wzrastają także obawy klientów o możliwość ujawnienia ich danych osobowych. Niebezpieczeństwo takie zachodzi podczas czynności związanych z odblokowywaniem urządzeń wykorzystujących tą technologię. Czy aby na pewno dane identyfikacyjne są bezpieczne? Jakie kroki zostały podjęte dla uniemożliwienia ich przechwytywania przez osoby niepowołane?
   Czytaj więcej...

Jaki zamek wybrać ?
Dobry atestowany zamek to podstawowe zabezpieczenie przed złodziejami. Cóż bowiem po mocnych drzwiach, jeśli można je otworzyć spinką do włosów. Na bezpieczeństwo domu składa się wiele elementów, ale bez przesady można przyjąć, że w połowie zależy ono od solidnego zabezpieczenia wejścia. Trzeba też pamiętać, że nawet najlepszy zamek nie ochroni domu, jeśli drzwi nie są odpowiednio wytrzymałe - na przykład, jeśli łatwo je przeciąć lub są źle osadzone w ścianie.
   Czytaj więcej...

Kluczyki samochodowe
W okresie ostatnich kilkunastu lat kluczyki do samochodu przeszły znaczną modernizację. W niektórych autach wyeliminowano je całkowicie.
   Czytaj więcej...

Najsilniejsze zabezpieczenia na świecie
    Czasy są niebezpieczne. Nic dziwnego, że ludzie coraz częściej kupują sejfy i korzystają z usług ochroniarzy. Domy bogatych zamieniają się w twierdze, a bankowe skarbce w prawdziwe fortece...
   Czytaj więcej...

Pasywne czujniki podczerwieni
Jednym z elementów współczesnego systemu sygnalizacji włamania i napadu jest czujnik ruchu reagujący na pojawienie się intruza w dozorowanej przez niego strefie. Obecnie na rynku dominują pasywne czujniki podczerwieni. W ostatnim czasie pojawiło się szereg publikacji opisujących parametry różnych rozwiązań konstrukcyjnych tego typu czujników, jednakże wszystkie one, w większym lub mniejszym stopniu, prezentują opinie producentów pozostawiając wiele niedomówień a czasami wręcz przejaskrawiają pewne parametry, które właściwie nie wpływają na jakość działania i skuteczność wykrywania intruza.
   Czytaj więcej...

PROJEKTOWANIE SYSTEMÓW OCHRONY
Projektowanie i instalowanie systemów technicznych zabezpieczeń jest to dziedzina inżynierii, której jakość zarówno projektu jak i wykonania jest często natychmiast testowana przez równie dobrze przygotowanych włamywaczy – przestępców.
   Czytaj więcej...

Sztuka zabezpieczenia tego, co bezcenne
    Zabezpieczenie muzeum samo w sobie jest sztuką. Należy bowiem równocześnie zapewnić bezpieczeństwo eksponatów i dostęp do nich. Tak, aby można było umożliwić zwiedzającym znalezienie się jak najbliżej eksponatu i jednocześnie zapobiec jego kradzieży.
   Czytaj więcej...

Zamki szyfrowe
      Zamknięte osiedla, garaże w nowoczesnych budynkach, drzwi strzegące archiwów urzędowych i potrzeba bezpieczeństwa osobistego... We wszystkich tych sytuacjach można zamknąć drzwi, używając zamiast zamka tradycyjnego urządzenia szyfrowego. Otworzą go tylko wtajemniczeni, znający kod.
   Czytaj więcej...