locks
Nawigacja
Strona Główna
Artykuły
FAQ
FORUM
DOWNLOAD
Filmy
Galeria
Linki
Czat
Szukaj
Kontakt
Disclaimer
Reklama w serwisie
KURS LOCKPICKINGU
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Tematy na forum
cms Wkładka i klucz jednorazowy ... jaka jest zasada działania ?
cms Czy warto kupić ?
cms Bear Lock do BMW X5 - blokada automatycznej skrzyni biegów.
cms Trwałe znakowanie szyb - trawienie numeru na szkle.
cms Kłódka Barcz
cms POLSKIEJ PRODUKCJI KŁÓDKA
cms Disc Locks Pick
cms Drzwi antywłamaniowe na kieszeń Polaka...
cms Kłódka lob pomoc
cms Zabieraki zamka szyfrowego
Kategorie artykułów
Awaryjne otwieranie samochodów
Fotoreportaże
Techniki otwierania awaryjnego
Testy
Warsztat
Zabezpieczenia
Lockpickerzy Online
Gości Online: 1
Brak Lockpickerów Online

Zarejestrowanch Lockpickerów: 5,022
Najnowszy Lockpicker: AdamWytrych
Biometria nosa w walce z przestępcami
Skanowanie tęczówki oraz odcisków palców to znane od dawna metody identyfikacji. Naukowcy z University of Bath w Wielkiej Brytanii twierdzą, że opracowali technikę, która daje jeszcze lepsze rezultaty - skanowanie nosa. Przestrzeń między oczami podobno umożliwia wyszczególnienie wielu cech charakterystycznych wyłącznie dla jednej osoby.Badacze po przestudiowaniu wielu modeli 3D wyszczególnili sześć podstawowych rodzajów nosa: rzymski, grecki, nubijski, sokoli, zadarty i krzywy. Ze względu na trudność ukrycia tej części twarzy, identyfikacja na podstawie nosa może okazać się bardziej skuteczna inne metody biometryczne.

"Nos jest widocznym elementem twarzy, lecz jego cechy nie zostały jeszcze wykorzystane w biometryce. Uszy zostały przebadane bardzo szczegółowo, oczy pełnią podstawową funkcję przy rozpoznawaniu siatkówki, jednak nos został pominięty przez badaczy" - mówi Dr Adrian Evans z University of Bath's.

Naukowcy używają systemu nazwanego PhotoFace do stworzenia modeli 3D twarzy. Całość po przeskanowaniu generowana jest przez komputer, więc daje się łatwo poddawać analizie. Udało się wyróżnić wiele cech nosa dzięki którym możliwa jest identyfikacja konkretnych osób.

"Nasze wyniki są tak dobre jak przy skanowaniu siatkówki oka, ale nos ma swoje plusy i minusy. Nie ma magicznej metody, która rozwiązuje wszystkie problemy. Skanowanie siatkówki to bardzo skuteczna technika briometryczna, ale może być łatwo zaburzona dzięki okularom lub szkłom kontaktowym. Pojawia się również problem pozyskania danych. Podobnie jest w przypadku identyfikacji na podstawie uszu - można je na przykład przykryć włosami. Oczywiście można mieć także złamany nos, nosić sztuczny, lub wykonać operację plastyczną by ukryć tożsamość, jednak to troche drastyczna opcja. Tak czy inaczej, żadna z metod nie jest nieomylna" - mówi Dr Adrian Evans.

Naukowcy są w trakcie testów nad większymi grupami ludzi. W połączeniu z innymi metodami, skanowanie nosa wydaje się być sensownym sposobem na biometryczną identyfikacje osób.

ŹródłoDodane przez whocares dnia marzec 13 2010 11:47:05
Komentarzy [ 0 ] · [ 6378 ] Czytań Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.