Dekoder do zamków BMW
Dodane przez whocares dnia Listopad 25 2006 04:30:00
Dekoder BMW X3Niedawno odbyła się długooczekiwana konferencja w Nowym Jorku "HOPE number six" na temat zamków i zabezpieczeń. Zaprezentowano na niej poraz pierwszy dekoder zamków nowych modeli BMW X3. Narzędzie wzbudziło niemałą sensację, gdyż uzmysłowiło wszystkim jak w nie więcej niż kilka minut można pozbyć się ukochanego samochodu.
Problem z tymi zamkami polega na ich dużej tolerancji i niechlujnym wykonaniu. Teoretycznie każda osobna zastawka może znajdować się w czterech pozycjach. W sumie 8 zastawek, po cztery z każdej strony daje nam 65.536 możliwych kombinacji klucza. Największą wadą tego zamka jest to, że jeśli nacięcie na kluczu wytniemy na jeden i pół to ustawi on prawidłowo zastawki nacięciami na 1 i 2! A klucz wycięty na dwa i pół otworzy zastawki z nacięciami 3 i 4. Zamiast więc czterech kombinacji mamy dwie co zawęża nam ilość możliwych kombinacji do marnych 256 możliwych kluczy. Najlepsze jest to, że każda strona klucza operuje tylko czterema zastawkami zamiast ośmioma. Normalnie cztery zastawki, każda ułożona w czterech możliwych pozycjach daje wynik 256 możliwych kombinacji (4^4 = 4*4*4*4=256) ale w tak zbudowanym zamku jak tu ilość kombinacji spada do 16! Dlatego możliwe jest zastosowanie 16 specjalnych pasówek do symulacji wszystkich możliwych kombinacji i otwarcia tego specyficznego zamka BMW.
W naszym serwisie w dziale "Filmy" można zobaczyć materiał ilustrujący posługiwanie się dekoderem i wyjaśniający zasadę działania narzędzia.